Головна » 2015 » Листопад » 8 » ПРОЕКТ "СХІД-ЗАХІД РАЗОМ"
21:02
ПРОЕКТ "СХІД-ЗАХІД РАЗОМ"

 

    За ініціативи начальників міліції Донецької та Закарпатської областей було створено проект «Схід-Захід разом». Мета цього проекту – допомогти дітям відійти від страшних потрясінь військового часу. У рамках цього проекту закарпатські міліціонери разом із департаментом освіти вирішили прийняти на дванадцять днів дітей із прифронтової зони Донеччини. Було вирішено, що діти проживатимуть у санаторії «Поляна», а навчатимуться у Полянській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
    Разом із виконуючою обов’язки начальника департаменту освіти в Закарпатській області Ганною Іванівною Сопковою, начальником відділу освіти Свалявської РДА Едітою Василівною Грабар та директором Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.О. Попович було розроблено план заходів з організації змістовного дозвілля дітей із Донецька.    Учнівський та педагогічний колективи з нетерпінням чекали на гостей. Суботнього вечора, 17 жовтня, учні 9-11 класів та їхні класні керівники на чолі з директором школи В.О. Попович зібралися у холі санаторію «Поляна». Учні школи підготували концерт-зустріч, синьо-жовті кульки і гарний настрій.
    Коли гості зайшли в хол, усі присутні зустріли їх хлібом-сіллю та теплими і щирими оплесками. Діти у національних костюмах співали пісні, декламували віршики, разом молились, щоб нарешті закінчилась війна.
  Наступного дня гості поїхали на екскурсію в м. Ужгород, де відвідали етнографічний та краєзнавчий музеї, а також еколого-натуралістичний центр.
     У понеділок на дітей війни чекала вся школа. На лінійці їх щиро привітала директор школи В.О. Попович, яка наголосила, що від сьогодні вони є учнями і нехай почуваються так, як у себе вдома.     Після уроків для наших учнів та гостей Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді провів майстер-клас з виготовлення іграшки з тканини та орігамі.
     Наступного дня в клубі санаторію «Поляна» з дітьми війни, учнями Полянської та Голубинської шкіл було проведено конкурс карооке. Переможцем стала дружба, бо діти сходу і заходу співали пісень разом, а також вели хороводи.
    З ініціативи учнівського самоврядування Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів для гостей було організовано розважальний вечір та підготовлено дискотеку. Усі учні 9-11 класів разом із донецькими дітьми чудово провели вечір, який залишив у дітей і Сходу, і Заходу багато позитивних емоцій і хороших вражень.
     З особливою відповідальністю дирекція та працівники школи поставилися до організації екскурсії дітей на Синевирське озеро. Начальник відділу освіти організувала для дітей автобус, а працівники школи подбали про те, щоб учні мали що перекусити під час подорожі. Багато цікавих заходів було організовано для дітей з Донеччини, та швидко пролетіли дні перебування на Закарпатті.
     З ініціативи методиста відділу освіти О.Г. Пилипанинець було організовано акцію «Зроби подарунок дитині війни». До акції долучилися не тільки полянські школярі, а й учні Свалявської гімназії, Свалявської ЗОШ № 1, 2, 3, Дусинської, Керецьківської, Неліпинської, Голубинської, Плосківської шкіл, вихованці Будинку школяра.
     27 жовтня актовий зал Полянської школи, вщент наповнений учнями, чекав на гостей. У школу навідалася начальник відділу освіти Свалявської РДА Едіта Василівна Грабар, яка разом із учнями 9 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 передала подарунки дітям із Донецької області. Полянські школярі підготували невеличку концертну програму, в рамках якої учні 7-Б класу Г. Пехньо, М. Бургер та Д. Танасейчук декламували вірші. Нікого не залишив байдужим спів пісень у виконанні учнів 8 класу Андрія Чокнадія та Мирослава Стегури: про це свідчили сльози на очах у всіх присутніх. Опісля виступила Е.В. Грабар, яка наголосила, що Схід і Захід завжди разом, побажала донеччанам, щоб швидше скінчилась війна, щоб дні, проведені на Закарпатті, залишилися у пам`яті назавжди.
     Потім взяли слово гості, які відмітили, що навіть і не сподівались на таку теплу зустріч, що їм настільки тут сподобалось, що не хочеться їхати додому. Донецькі діти щиро подякували не тільки вчителям, які цікаво проводили уроки, опікували їх любов`ю, а й учням, з якими потоваришували.
    Насамкінець взяла слово директор школи В.О. Попович, яка відмітила, що проект «Схід-Захід разом» зробив велику справу – об’єднав дітей із різних регіонів, побажала дітям мирного неба і гарних оцінок, наголосила, що ніхто нікому не каже «прощавайте», а кожен говорить один одному «до зустрічі».

Педагог-організатор О. Попович

Переглядів: 410 | Додав: luda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0