Головна » 2016 » Лютий » 23 » КРАЩОЇ, НІЖ РІДНА, МОВИ НЕ БУВАЄ
22:00
КРАЩОЇ, НІЖ РІДНА, МОВИ НЕ БУВАЄ

 

 

        21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. «Кращої, ніж рідна, мови не буває» – саме під таким гаслом пройшов тиждень рідної мови у Полянській ЗОШ І-ІІІ ступенів. «Рідна мова дорога людині, як саме життя», - говорить народна мудрість. Такі істини намагалися донести до школярів учні 3-9 класів у своєм виступі, який підготувала вчитель української мови та літератури Калабішка О.В. Олена Володимирівна привітала  присутніх зі святом української  мови і сказала, що мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова – це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ. Вона закликала учнів гордитися тим, що ми українці, що ми розмовляємо українською мовою, берегти, плекати її і передати у спадок своїм нащадкам. Далі слово було надано ведучим свята Лебович Ульяні та Іванчо Любомиру.

    Сценарій свята був змістовний, насичений різною цікавою інформацією з історії української мови. Учні розповідали про тернистий шлях становлення рідної мови її відродження. Натхненно звучали поетичні рядки  Юрія Шкрумеляка «Молитва за рідну мову» у виконанні учениці 7-Б класу Пехньо Габріелли. Розливалася чарівна мелодія пісень у виконаннні вокального ансамблю школи під керівництвом Цоклана В. М. А учні 4-Б класу «запалили»   всіх українськими частівками про перетворення слів –архаїзмів. Не залишив присутніх байдужими до співу Вячеслава Стегури, який виконав проникливу пісню «Рідна мова». Розвеселили присутніх гуморески П.Глазового , які майстерно зіграли  Чокнаді А., Попович М., та Шимон А. Учні 5-Б класу у своєму виступі відмітили, що культура мовлення - це не інтелігентська забаганка, а життєва необхідність для народу.   А супроводжувався кожен виступ влучно дібраними мультимедійними ілюстраціями та коментарями. 

     На завершення свята  дівчата  3-Б класу подарували запальний  танок «Квітка» ,  який зітвав бурні овації всіх  пристніх.

  Школярі ще раз переконалися, що рідне слово – це невід’ємна частина рідного краю, нашого мальовничого Закарпаття зі щедрими нивами й полями, багатою славною історією, зрештою, «маленької вітчизни» – куточків, де залишилися сліди наших батьків, дідів, прадідів; того гніздечка, де кожен «ріс і мужнів».

       Закінчився предметний тиждень, а любов до рідної мови залишається на все життя. Уся шкільна родина Полянської ЗОШ  переконана, що свято рідної мови гуртує усіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові.

 

                                                               Заступник директора ЗНВ Я. Шимон.

Переглядів: 166 | Додав: luda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0