Головна » 2014 » Грудень » 29 » У ПОШУКУ ТАЄМНИЦЬ ЗАКАРПАТТЯ
00:25
У ПОШУКУ ТАЄМНИЦЬ ЗАКАРПАТТЯ

 

  У рамках плану позакласних заходів на зимові канікули для учнів школи була запланована екскурсія. 
  26 грудня  учням 7 та 6 класу випала нагода відвідати Мукачівський замок та замок Сент-Міклош, яка  дала можливість доторкнутися до історії нашого краю, таємниць минулого. Спочатку діти відвідали туристичну атракцію міста Мукачеве, замок Паланок, який видно вже за кілька кілометрів до Мукачева. За фундамент-постамент йому править 68-метровий згаслий вулкан. Він чимало бачив на своєму віку,  а нині вдивляється в Європу і власне минуле довжиною майже в тисячоліття. Паланок — непереможний  релікт Середньовіччя. І ось декілька хвилин і ми в замку.  Нас радо зустрів екскурсовод,  який ознайомив з  історією замку,  легендами, експозиціями, де можна побачити предмети кам’яного віку, знаряддя і зброю з заліза, предмети побуту та одяг селян.
     Особливо сподобався учням  величезний колодязь, глибина якого сягає біля 80 метрів, діаметр у верхній його частині біля 2,5 метрів, в  стінах колодязя до глибини 71 метрів видовбані сходи. Існує легенда, що саме в колодязі є підземні ходи, якими могла проїхати карета запряжена кіньми і доставити свого володаря до інших сусідніх замків Закарпаття та Трансільванії.
   Кожен з школярів загадував бажання, тримаючись за відшліфований до блиску палець князя Корятовича. Надалі учні продовжили свою подорож в історію, відвідавши в Чинадієві замок Сент-Міклош, історія якого тісно пов’язана з історією Мукачева. Тут школярі пройшлися потаємними ходами та приміщеннями замку, послухали історію про кохання чарівної княгині Ілони Зріні до молодого короля куруців, постріляли з арбалету.
   Нарешті підходить і кінець подорожі.  Учні ще  раз у захваті оглядали замкові балкони, двір, старовинні сходи – розуміючи, що дізналася далеко не всі легенди і таємниці замку, а щоб роздивитися краєвиди з бастіонів, всі вежі, камеру тортур, місцеву церкву всіх конфесій, потрібно ще не раз сюди повернутися….

 

 

Переглядів: 214 | Додав: luda | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0